Radiohead’li Bir Hikaye

Amsterdam’da bir barda oturuyoruz. Klasik, yerel barlardan. Bilmiyorum kaç senelik ama yapıldığı günden beri bir sandalyenin yerini bile değiştirmemişler belli. Birini bulmam lazım, orada çalışıyormuş. Daha önce hiç gitmediğim bir bar, hiç tanımadığım birileri. Vakit geçirmek için satılan tüm biraların tadına bakıyorum. Fazla aromalı, az alkollü demeden içiyorum hepsini. Sonra sigara için çıkılan sokakta bir çiftle tanışıyorum. O gece şehirde gerçekleşen Radiohead konserine geliyor muhabbet. Tüm biletleri tükenmiş, yoksa çok gitmek isterlermiş hatta zamanında The Smiths konserine bile gitmişler ön grubu da Birthday Party’miş (yazar burada kıskançlık krizine girer).

İlerleyen vakti bahane edip evlerine giden Hollandalı’ların bisikletlerinin yerine bir başka kişi gelip park etti. Beklediğimiz rock star sonunda gelmişti. Biz tam kayıtlardan, albümün çıkış tarihinden bahsetmeye başlamışken içeri takım elbiseli biri girdi. Taşıyabileceği kadar şişeyi sırtlanıp gitti. Barda duran Jack’in fasulye sırığı barmene ne oldu diye sordum. Radiohead elemanları şuradaki oteldeymiş. Adamlar alkolsüz bira içiyormuş ama otelin barında kalmamış, o saatte açık bir yer …….. Gerisini hatırlamıyorum. Otele koşmak için fırlamamla yerime oturmam bir oldu. O rengarenk biraların tadı yeni çıkmıştı. Konuşmak değil yürümek bile imkansızdı. Ertesi sabah Amsterdam-Köln trenine atlayıp Radiohead’i turnenin bir sonraki durağında yakaladık. Evet belki tanışamadık ama her canlının görmesi gereken bir konser izledik.

Bu mavi kıyafetli tavşanı da Amsterdam’dan aldık, Deniz’e hediye. Aklınızda olsun, adını unuttuğum bu oyuncak Amsterdam’ın gülüdür, kaşıkçı elmasıdır.

Advertisements

One Comment to “Radiohead’li Bir Hikaye”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: